VARĖNOS RAJONO BITININKŲ DRAUGIJA „DZŪKIJA“


GRĮŽTI Į DRAUGIJŲ SĄRAŠĄ

DAINIUS RAUCKIS
VARĖNOS RAJONO BITININKŲ DRAUGIJOS PIRMININKAS

KONTAKTINĖ INFORMACIJA

  • Adresas: Gudakiemio km. Merkinės sen. Varėnos r.
  • Tel. 863514731
  • El. paštas: dainiausbites@gmail.com

APIE DRAUGIJĄ

Pirmininkas Dainius Rauckis (gim. 1966 m.) mokėsi Kauno žemės ūkio technikume. 1990 metais įgijo bitininko technologo specialybę. Draugijai vadovauja nuo 2019 m. vasario 23 d.
Draugija įkurta 1997 m.

Ankstesni draugijos vadovai: Vytautas Raulonis (1997-2002), Valdas Karalevičius (2002-2016),  Vytautas Patinskas (2016-2019). Draugijos valdyba :Pirmininkas Dainius Rauckis, pavaduotoja Asta Semenaitė, nariai: Vytautas Bukleris,  Alfonsas Tribandis,  Šimkūnas Petras, Vyta Rusteikienė,  Nerijus Kitkovskis.

Draugija vienija apie 140 bitininkų, kurie laiko apie 3200 bičių avilių. Draugijoje yra ne tik Varėnos rajono bet ir Vilniaus, Kauno,  Alytaus ir Druskininkų rajonų bitininkų. Vidutinė medaus produkcija iš vieno  bičių avilio – 60-70 kg.

Draugija aktyviai dalyvauja LBS rengiamuose mokymuose ir respublikinėse bitininkų šventėse, jų metu vykstančiuose konkursuose. Konkurso ,,GERIAUSIA BITININKŲ DRAUGIJA ŠIANDIEN”daugiametė prizininkė, o 2017 ir 2018 metais tapo nugalėtoja. Padeda bitininkams ne draugijos nariams apsirūpinti vaistais nuo varoatozės, periodiškai pateikia informaciją bitininkams rajoniniame laikraštyje MERKIO KRAŠTAS. Šiais metais pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Dzūkijos Nacionalinio parko direkcija siekiant padėti populiarinti ir išsaugoti drevinę bitininkystę dar gyvuojančia Varėnos rajone. Draugijos valdybos narė Asta Semenaitė aktyviai dalyvauja Jaunųjų bitininkų Asociacijos ,,Gintarinis Spiečius ” veikloje. Dalyvaujame Lietuvos Apiterapeutų Asociacijos rengiamose konferencijose, rengiame bitininkų susitikimus su apiterapeutais, stengiamės propaguoti bičių produktų naudą ne tik bitininkų tarpe bet ir Varėnos krašto gyventojams.
Draugijos valdyba rengia seminarus- mokymus pradedantiesiems draugijos bitininkams ,organizuoja ekskursijas į kitų rajonų bičiulių bitynus. Draugaujame su PUNSKO Lietuvių bitininkų draugija (Lenkija).