Algirdas Žiūkas gimė 1967 m. birželio 2 d. kurortiniame miestelyje Birštone trijų vaikų tėvų darbininkų šeimoje. 1985 m. baigė Birštono vidurinę mokyklą. Vėliau, 1987–1993 m., mokėsi Vilniaus pedagoginio universiteto Fizikos fakultete, įgijo techninių disciplinų mokytojo specialybę. Nuo 1996 m. studijavo verslo ir buhalterijos mokslus Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultete, įgijo buhalterio-finansininko specialybę. Šį darbą dirbo dešimt metų, paskutinius penkerius iš jų – jau plėtodamas bitininkystės produktų supirkimo ir eksporto verslą. Tėviškė Birštone ir šis kraštas bei jo žmonės išliko labai artimi iki šių dienų. Algirdas išsaugojo gimtus giminės namus – sodybą tėviškėje – ir čia praleidžia nemažai savo ir šeimos laisvalaikio. Santuokoje užaugino dukrą Eglę ir sūnų Gintarą. Didžiąją dalį sąmoningo gyvenimo gyvena Vilniuje, kur dirbo įvairius darbus, įkūrė įmonę ir išvystė eksporto veiklą. Bitininkystės ir Lietuvos bitininkų sąjungos (LBS) veikloje dalyvauja nuo 2000 m.      

2009 m. įkūrė įmonę APIPRODUKTAI. Šiandien tai gerai žinoma viena pagrindinių bitininkystės produktų supirkimo ir eksporto įmonių mūsų šalyje. Pirmaisiais veiklos metais iš Lietuvos bitininkų supirktas pikis buvo eksportuojamas į Vokietiją ir parduodamas specializuotoms farmacinėms įmonėms, gaminančioms įvairius medicininius ir sveikatinimo preparatus. Tais laikais lietuviškas pikis buvo labai gerai įvertintas ir susilaukė didelės paklausos. Sėkmingai konkuruota su Argentinos, Urugvajaus, Turkijos, Rytų Europos valstybėmis parduodant pikio žaliavą. Tai davė postūmį plėsti veiklą: be pikio, supirkti ir bičių duonelę, žiedadulkes ir realizuoti Europos Sąjungos bei Rusijos rinkoje. 2016 m. įmonė pradėjo gaminti spiritinį pikio tirpalą ir jį eksportuoti į ES šalis. Per pirmuosius 15 metų įmonės produkcija įsitvirtino daugiau kaip 20 Europos šalių, pasiekė net Kanadą ir Japoniją. Nuo 2013 m. įmonė pradėjo naują vystymosi etapą, naujų rinkų paiešką, marketingo strategijos formavimą su tikslu išplėsti klientų ir rinkų kiekį. Sukurtos įmonės svetainės www.apiproduktai.lt ir www.apiproduktai.com. Įmonė pradėjo sėkmingai dalyvauti tarptautinėse bitininkystės ir maisto parodose: 2013 m. Apimondijos kongrese Kijeve, 2017 m. – Stambule (Turkija), 2019 m. – Tokijuje (Japonija). Dalyvavimas Apimondijos kongresuose leido rasti naujų klientų, įgyti patirties, suformuoti savo eksporto politiką ir kokybės reikalavimus eksportuojamiems produktams. Pastaraisiais metais, be tradicinių, didelę paklausą turinčių produktų (pikio, bičių duonelės, žiedadulkių, vaško), įmonė pradėjo supirkinėti aukštos kokybės medų.

A. Žiūkas skaito paskaitas bitininkams apie bičių produktų rinkos naujienas ir tendencijas, kokybės reikalavimus ir jų tinkamą surinkimą bei paruošimą. Tolesnis supirktų bičių produktų paruošimas,  tinkamas fasavimas ir pateikimas užsienio užsakovams vyksta įmonėje APIPRODUKTAI.

Per gana ilgą veiklos laikotarpį Algirdas Žiūkas skyrė didelį dėmesį bitininkų draugijoms, bendradarbiavimui ir bendravimui su jomis, paskaitų skaitymui įvairiomis temomis bei finansinei paramai. UAB APIPRODUKTAI yra kasmetinis šalies bitininkų švenčių rėmėjas.

Sutikau dalyvauti LBS prezidento rinkimuose vedamas pareigos ir tam tikros skolos bitininkams. Dirbdamas LBS prezidentu pirmiausia matyčiau būtiniausių darbų tęstinumą ir pagrindinių bitininkų poreikių užtikrinimą, ypač tinkamai panaudojant ES paramos lėšas. Bendrą darbą įsivaizduoju tik dirbdamas su komanda, pasiskirstant sritis, darbus ir atsakomybes pagal kiekvieno galimybes ir gebėjimus. Tam reikalinga darbinga, iniciatyvi, kvalifikuota, daugiausia iš jaunų žmonių sudaryta valdyba, gebanti dirbti ir bendrai, ir atskirai, savarankiškai. Ne mažiau svarbus principas, noras stengtis dėl LBS reikalų, gebant derinti pagrindinį darbą su darbu valdyboje. Siekiamybė gerinti bičiulystę ir draugystę, mažinti nesutarimus, gerinti tarpusavio santykius ir supratimą LBS viduje. Pavyzdys – trys puikios prezidento Algirdo Skirkevičiaus kadencijos, kai santykiai buvo labai draugiški. Gera, produktyvi diskusija, nuomonių įvairovė, dalijimasis informacija, idėjų generavimas yra prioritetas.

Suprasdamas savo galimybes, atsakomybę ir Jūsų viltis, negaliu žadėti daugiau negu galėčiau įgyvendinti dalykų ir darbų. Todėl viliuosi išlaikyti tai, kas yra sukurta, o jeigu pavyktų, įnešti ir savo indėlį į LBS vystymą.

Pagarbiai

kandidatas į LBS prezidentus Algirdas Žiūkas