Lapkričio 17 d. 10 val. Lietuvos kaimo tinklo sekretoriatas organizavo jau septintąsias LKT dirbtuves, kurios buvo skirtos bitininkystės temai. Renginyje dalyvavo apie 90 asmenų, kuriems bitininkystė – darbas, pomėgis ir gyvenimo būdas. Renginio metu buvo pristatyti du pranešimai. Renginys vyko nuotoliniu būdu, naudojantis MS TEAMS platforma.

Pirmąjį pranešimą „Inovatyvi bičių avilių apsaugos stebėsenos sistema“ pristatė Gamtos tyrimų centro daktarė Laima Blažytė-Čereškienė. Pranešimas itin įtrauktė dalyvius. Laima pristatė Europos inovacijų partnerystės projekto rezultatus – sukurtą inovatyvią bičių avilių apsaugos stebėsenos sistemą, kuri apima avilių drėgmės, temperatūros ir akustikos matavimą. Sukurta inovatyvi bičių avilių apsaugos ir stebėsenos sistema buvo testuojama 6 bitininkystės ūkiuose, kurie išsidėstę skirtinguose Lietuvos regionuose. Pranešimo įrašą galite pamatyti žemiau esančioje nuorodoje.

Antrąjį pranešimą „Prohiver avilių monitoringo sistema“ pristatė Urbanbee.lt įkūrėjas Paulius Chockevičius. Paulius papasakojo apie jų sukurtą avilių apsaugos ir monitoringo sistemą, kuri vertina ne tik temperratūrą avilio viduje, drėgmę ir akustiką, bet ir stebi avilio svorį. Susirinkę dalyviai teiravosi dėl Prohiver sistemos funkcionalumo, ir charakteristikų. Paulius atskleidė Urbanbee.lt ateities planus kuriant dar inovatyvesnes avilių apsaugos ir monitoringo sistemas, bei dalijosi savo įgyta bitininkavimo miestuose patirtimi. Pauliaus pranešimo įrašą galite pamatyti žemiau esančioje nuorodoje.

Lietuvos kaimo tinklo sekretoriatas džiaugiasi tokiu gausiu dalyvių būriu, ir artėjant gražiausioms metų šventėms linki toliau sekti naujienas Lietuvos kaimo tinklapyje bei aktyviai dalyvauti organizuojamuose renginiuose.

Šaltinis: https://www.kaimotinklas.lt/