Naujienos ir įvykiai

Grįžti į įvykių sąrašą
2022-01-21

SVARBU! Pagal Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020–2022 metų programą paraiškos galės būti teikiamos tik pasirašant kvalifikuotu elektroniniu parašu!

NMA paskelbus paraiškų pagal Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020–2022 metų programą teikimą svarbu atkreipti dėmesį į Taisyklių  53 punktą:

  • 53. Užpildyta paramos paraiška pagal Bitininkystės programos priemones (3 priedas) kartu su reikalaujamais dokumentais (ar jų kopijomis), nurodytais Dokumentų, teikiamų kartu su paramos paraiška, sąraše (4 priedas), teikiami pasirašyti kvalifikuotu elektroniniu parašu, juos siunčiant el. paštu dokumentai@nma.lt, pateikiant paramos paraišką ir skenuotus prašomus dokumentus. Paraiška ir prašomi dokumentai turi būti pateikti ne vėliau kaip iki kvietimo teikti paramos paraiškas paskutinės dienos 24 valandos. Paraiška ir prašomi dokumentai gali būti pasirašyti bei pateikti ir įgalioto asmens. Įgaliotas asmuo kartu pateikia notaro patvirtintą įgaliojimą arba įgaliojimą, kuriame parašo tikrumą paliudijo seniūnas.

Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) ir Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) sutarimu nuo šių metų paraiškos pagal bitininkystės paramos programą bus teikiamos tik pasirašant elektroniniu parašu! Taip siekiama skaitmenizuoti sistemą, apsiginti nuo atvejų, kuomet paraiškos pateikiamos po paraiškų rinkimo laikotarpio ir bandoma užginčyti pateikimo datą, kuomet kurios paraiškos pradingsta ir t.t. Išreiškėme pastebėjimus, jog bitininkams, kurių didžioji dalis yra vyresnio amžiaus žmonės, tai bus papildomas keblumas teikiant paraiškas ir šis pasiūlymas nebuvo derintas su LBS, tačiau NMA vis pagal daugiau programų lygiagrečiai skaitmenizuoja paraiškų teikimo procesus ir tai yra kryptis, kurios jie laikosi.

 

Tai ypatingai svarbu! Visi bitininkai, kurie planuoja pasinaudoti parama pagal Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020–2022 metų programą turi iš anksto pasirūpinti, jog turės galiojantį kvalifikuotą elektroninį parašą, tad būtina iki vasario 21 d. tuo pasirūpinti!

 

 

Papildomai apie tai, kaip reikėtų išsiimti elektroninį parašą, bitininkų draugijas informuosime plačiau kitą savaitę, o Lietuvos bitininkų sąjungos vienijamų bitininkų draugijų nariai dėl papildomos informacijos gali kreiptis į:

Elektrėnų bitininkų draugijos "Bitinai" pirmininkas Arūnas Adžgauskas (kreiptis tik po paraiškų teikimo laikotarpio pradžios t.y. nuo sausio 24 d.)

Tel.: 8 687 43032

El. paštas: info@bitinas.eu