Naujienos ir įvykiai

2022-01-11

Patvirtintos 2022 m. Paramos bitininkystės sektoriui taisyklės

Skaityti daugiau... 2022-01-04

Jurbarko bitininkai Šv.Kalėdų proga vaišina medumi

Lietuvos bitininkų sąjunga vienija visos Lietuvos regionines draugijas, kurios švenčių proga vykdo labdaros akcijas. Šį kartą papasakosime apie Jurbarko bitininkų draugijos vaišes medumi.

Skaityti daugiau... 2021-12-24

Sveikiname visus su šventėmis

Nuoširdžiausi sveikinimai Šventų Kalėdų ir Naujųjų 2022-ųjų metų proga! Telydi mus visus sėkmė gyvenime, stipri sveikata ir, žinoma, bičiuliškas tarpusavio bendravimas!

Skaityti daugiau... 2021-12-20

Pakruojo bitininkų draugijos "Dobilas" kalėdinė labdara

Pakruojo krašto bitininkai jau nuo 1997 metų turi gražią tradiciją – prieš Kalėdas dovanoti metų nepasiturintiems kraštiečiams, senelių ir vaikų globos namams

Skaityti daugiau... 2021-11-20

Apie LBS valdybos darbą 2021 m. rudens mėnesiais

Pats pirmas ir pats rimčiausias renginys per šį laikotarpį buvo LBS visuotinis susirinkimas. Pagrindinis darbotvarkės klausimas buvo LBS įstatų pakeitimai – papildymai, kuriems buvo pritarta ir iki 2021 m. lapkričio mėnesio pabaigos tikimasi įregistruoti Registrų Centre. Toliau laukia darbas valdybai šiuos pakeitimus įgyvendinti.

Skaityti daugiau... 2021-11-15

Lietuvos bitininkų sąjungos atstovai dalyvavo Europos parlamento surengtame nuotoliniame renginyje "Honey labelling: Time to bee transparent" ("Medaus ženklinimas: laikas būti skaidriems")

Skaityti daugiau... 2021-10-24

Medaus politinė krizė – reikalaujama tikslesnio ženklinimo

Senas bitininkystės tradicijas turinčios ir rinkai aukštos kokybės medų tiekiančios Europos Sąjungos (ES) šalys jau ne pirmus metus reiškia nepasitenkinimą dėl medaus mišinių ženklinimo. Jei medus kilęs iš daugiau nei vienos ES valstybės narės arba trečiosios šalies, jis žymimas kaip „ES medaus mišinys“, „Ne ES medaus mišinys“, „ES ir ne ES medaus mišinys“.

Skaityti daugiau... 2021-10-12

Lietuvos apiterapeutų asociacijos konferencija

2021 metų spalio 2 dieną Kaune įvyko kasmetinė asociacijos rengiama konferencija pavadinimu „Lietuvos apiterapeutų asociacijai 30 metų: dabartis ir ateities perspektyvos“. Renginyje dalyvavo ir nemažas būrys bitininkų iš Biržų, Elektrėnų, Jurbarko, Kaišiadorių, Kauno, Kretingos, Pasvalio, Trakų, Vilniaus ir Varėnos bitininkų draugijų, taip pat Bitininkų Sąjungos vadovai: prezidentas Sigitas Uselis ir viceprezidentas Algirdas Amšiejus.

Skaityti daugiau... 2021-10-05

LBS nuotolinių mokymų įrašai

Lietuvos bitininkų sąjunga (LBS) organizavo nuotolinius mokymus regioninių bitininkų draugijų nariams.

Skaityti daugiau... 2021-09-30

LBS atstovai dalyvavo Šiaurės Baltijos šalių bičių tarybos (NBBC) vaizdo konferencijoje ir aptarė svarbius regiono klausimus

LBS valdybos nariai Laimonas Galvonas, Kęstutis Ūsas, Juozas Olekas, Tautvydas Vaičiūnas ir LBS narys Stasys Pliuskys dalyvavo 2021 rugsėjo 29 d. Šiaurės Baltijos šalių bičių tarybos (NBBC) organizuotame susitikime. Šiaurės Baltijos šalių bičių taryboje dalyvauja Norvegijos, Latvijos, Suomijos, Estijos, Švedijos, Danijos ir Lietuvos asociacijos, atstovaujančios savo valstybių bitininkus nacionaliniu ir tarptautiniu mastu.

Skaityti daugiau... 2021-09-23

Informacija apie Lietuvos bitininkų sąjungos visuotinį susirinkimą

2021 m. rugsėjo 11 d. Ukmergės rajone, Užulėnio kaime, prezidento Antano Smetonos vasaros rezidencijoje įvyko Lietuvos bitininkų sąjungos visuotinis susirinkimas. Dalyvavo 41 iš 58 sąjungos narių (34 iš 44 draugijų ir 7 iš 13 individualių narių) taip pat žemės ūkio ministerijos gyvulininkystės ir veislininkystės skyriaus vedėjas Arūnas Šileika. Susirinkimo vieta pasirinkta neatsitiktinai: dar prieš pora metų šioje vietoje buvo nutarta rengti XLIV Lietuvos bitininkų šventę. Taigi tuo pačiu sąjungos nariams tai buvo savotiškos šios vietos žvalgytuvės, nes vis tik tikimąsi, kad trečiuose nuo pandemijos pradžios metuose šventę tikrai pavyks surengti.

Skaityti daugiau... 2021-09-21

2021 m. LBS organizuota kelionė į Estiją

Rugpjūčio mėnesio pradžioje Lietuvos Bitininkų Sąjunga (LBS) organizavo pažintinę, mokamąją kelionę - ekskursiją į Estiją. Kelionėje buvo pakviesti Lietuvos regioninių draugijų (pačių išsirinkti draugijose) nariai. Daugiausiai dalyvavo draugijų pirmininkai, ar kiti aktyvūs draugijos bičiuliai. Kiekvienas dalyvavęs privalėjo būti pasiskiepijęs ir tūrėti galiojančius to įrodymo dokumentus. Apie kelionės įspūdžius sutiko pasidalinti kartu vykęs bičiulis, „Medaus Kalnas“ savininkas, Vytautas Gaidelis.

Skaityti daugiau... 2021-07-23

MEDKOPIO ŠVENTĖ

Kaip ir kasmet, žolynams žydint, bitutėms dūzgiant... Ignalinos r., Stripeikių kaime, Bitininkystės muziejuje rugpjūčio 15 d. medkopio pabaigos šventė "Ūlioja bitelė".

Skaityti daugiau... 2021-07-16

Paskelbtas "NACIONALINĖS MAISTO KOKYBĖS SISTEMOS TAISYKLĖS" projektas galutiniam derinimui

Skaityti daugiau... 2021-06-16

Paskelbtas pareiškėjų, kuriems 2021 m. skiriama parama pagal paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020–2022 metų programos priemones, sąrašas

Dėl pareiškėjų, kuriems skiriama parama pagal paramos lietuvos bitininkystės sektoriui 2020–2022 metų programos priemones sąrašas

Skaityti daugiau...