Mokomoji išvyka į Austrijos bitynus 2018

2018 m. liepos 8-13 dienomis Lietuvos bitininkų sąjunga organizavo mokomąją išvyką į Austrijos bitynus. Mokomosios išvykos vadovė Laima Blažytė-Čereškienė. Mokomojoje išvykoje dalyvavo 53 Lietuvos bitininkų draugijų atstovai, atstovaujantys Anykščių, Biržų, Elektrėnų, Ignalinos, Jonavos, Joniškio, Jurbarko, Kaišiadorių, Kauno, Kėdainių, Kelmės, Klaipėdos, Kretingos, Kupiškio, Lazdijų, Marijampolės, Mažeikių, Molėtų, Pakruojo, Panevėžio, Pasvalio, Plungės, Radviliškio, Raseinių, Rokiškio, Šakių, Šiaulių, Širvintų, Tauragės, Trakų, Ukmergės, Varėnos, Vilkaviškio bitininkų draugijoms bei Vilniaus bitininkų susivienijimui.
Kelionės metu aplankyta 2 bitynai, 1 veislinis bitynas auginantis Apis mellifera carnica veislines bičių motinas, bitininkų rengimo mokykla Vienoje, medaus ir bičių ligų tyrimus atliekanti laboratorija „Honiglabor", išklausyta 3 pranešimai apie Austrijos trijų skirtingų regionų bitininkystę.
Susitikimo su Austrijos bitininkų asociacijos (http://vvww.imkerbund.at/) Vienoje viceprezidentu su p. Albert Schittenhelm metu Lietuvos bitininkai susipažino su bitininkavimo ypatumais Vienos mieste, kur bitininkai laiko apie 700 bičių šeimų ant namų stogų, su Austrijos bitininkavimo tvarka ir taisyklėmis. Vienoje, Bitininkų rengimo mokykloje susipažino su jaunųjų ir patyrusių bitininkų rengimo tvarka, apžiūrėjo Dunojaus saloje įsikūrusį bityną, bitininkavimo inventorių.
Zalcburgo žemės bitininkų draugijoje (www.imkerhof-salzburg.at) Lietuvos bitininkai buvo maloniai priimti Zalcburgo žemės draugijos pirmininko p. Wilhelm Kastenaeur, kuris supažindino su bitininkavimo ypatumais kalnuotame Zalcburgo regione, su regione galiojančiomis bitininkavimo taisyklėmis, su bičių gydymui nuo Varroa erkių naudojamomis priemonėmis ir problemomis, su kuriomis susiduria šio regiono bitininkai. Medaus tyrimų laboratorijoje „Honiglabor" bitininkai apžiūrėjo tyrimų įrangą, susipažino su atliekamais medaus ir bičių ligų tyrimais.
Lince bitininkai susitiko su Aukštutinės Austrijos bitininkų draugijos (http://www.imkereizentrum.at/) vadovais, bičių motinų augintojais bei medaus ir bičių ligų tyrimų laboratorijos darbuotojais. Išklausė pranešimą apie ilgametę Austrijos bitininkavimo istoriją, Austrijos bitininkų organizacijų struktūrą, šiandieninę bitininkystės situaciją regione, p. Maria Schipke papasakojo apie laboratorijoje atliekamus tyrimus. Bitininkai aplankė draugijos bityną, kuriame auginamos Apis mellifera carnica bičių motinos. P. Frank Geffke papasakojo apie vykdomą bičių motinų atranką. Pardavimo skyriuje, pasižyminčiu didele bitininkavimo inventoriaus įvairove, galėjo susipažinti su naujausiomis šiuo metu taikomomis bitininkystės technologijomis.