Tarptautinės jaunųjų bitininkų varžybos Vokietijoje

2013 m. birželio 20–23 d. Miunsteryje (Vokietijoje) įvyko ketvirtos Tarptautinės jaunųjų bitininkų varžybos. Jose dalyvavo komandos iš 14 šalių (Austrijos, Vokietijos, Slovakijos, Slovėnijos, Čekijos, Olandijos, Anglijos, Lenkijos, Velso, Izraelio, Bosnijos Hercegovinos, Airijos, Lietuvos), 39 nariai rungėsi individualiose ir komandinėse rungtyse. Lietuvos komandą atrinko Lietuvos bitininkų sąjunga. Komandą sudarė: Laurynas Cibas iš Vilniaus bitininkų susivienijimo, Erika Puškaitė iš Mažeikių rajono bitininkų draugijos ir Raminta Valeikaitė iš Pasvalio rajono bitininkų draugijos. Komandą lydėjo bitininkė Roma Mačienė.
  

Individualiose rungtyse geriausiai pasirodė ir daugiausiai balų komandai pelnė Erika Puškaitė (ji buvo 15 individualioje lentelėje ir surinko 83 iš 100 galimų balų), Laurynas Cibas buvo 24 (surinkęs 77 iš 100 balų), o Raminta Valeikaitė tapo 26 (surinkusi 75,5 balus iš 100 galimų).

Individualių varžybų rezultatai:

I vieta  Austrų komandos nariai: David Wackernell ir Hannah Wildbichler,
II vieta  Vokietijos komandos narė Juliane Kreuzhuber iš Bavarijos žemių,
III vieta Slovakijos komandos narys Ján Kuchta.
 

Komandinių varžybų rezultatai:

I vieta – Austrijos komanda ( 280 balai iš 300 galimų surinkti)
II  vieta – Vokietijos komanda (271 balai  iš 300 galimų surinkti)
III vieta – Čekijos komanda (260 balai  iš 300 galimų surinkti),
Lietuvos komanda liko 7 (236 balai  iš 300 galimų surinkti).
 

Lietuvos bitininkų sąjunga sveikina jaunuosius bitininkus Eriką Puškaitę iš Mažeikių rajono bitininkų draugijos, Lauryną Cibą iš Vilniaus bitininkų susivienijimo ir Ramintą Valeikaitų iš Pasvalio rajono bitininkų draugijos su pasiektais rezultatai ir džiaugiasi Lietuvos bitininkų profesionalumu ir gebėjimu savo žinias perteikti jaunąjai kartai. Lietuvos bitininkų sąjunga reiškia padėką Komandos vadovei  bitininkei Romai Mačienei už patarimus ir rūpestį jaunaisiais bitininkais pasirengiant sudėtingoms varžyboms ir jų metu. Tikėkimės, kad ateityje jaunieji bitininkai pasieks dar geresnių rezultatų.
 

2014 metais vyks penktosios Tarptautinės jaunųjų bitininkų varžybos Lenkijoje, šalia Liublino esančioje Bitininkų mokykloje.