Tarptautinės jaunųjų bitininkų varžybos Austrijoje

2011 metų liepos 11 – 14 dienomis Žemutinės Austrijos Warth miestelio bitininkų mokykloje įvyko Tarptautinės jaunųjų bitininkų varžybos. Šios varžybos organizuojamos antrą kartą. Pirmą kartą vyko praeitais metais Čekijoje. Jose dalyvavo komandos iš 9 valstybių. Šiais metais dalyvavo 16 komandų: Austrijos, Baltarusijos, Bosnijos ir Hercogovinos, Čekijos, Anglijos, Vokietijos, Italijos, Latvijos, Nyderlandų, Lenkijos, Rusijos, Slovakijos, Slovėnijos, Šveicarijos, Velso (Jungtinė karalystė) ir Lietuvos.
 

Komandą sudarė 3 asmenys nuo 12 iki 16 metų ir vadovas. Rungtynės vyko dvi dienas. Buvo 5 rungtys. Pirmą dieną buvo tikrinami vaikų praktinio darbo įgūdžiai ir žinios: medingų augalų pažinimas, bitės kūno dalių atpažinimas mikroskopo nuotraukose, bitininkystės įrankių paskirties nustatymas, bičių produktų atpažinimas juos degustuojant, praktinis darbas su bičių vašku. Antrą dieną vyko teorinių žinių patikrinimas: reikėjo atsakyti į 30 testo klausimų.
Iš Lietuvos komanda vyko pirmą kartą. Ją sudarė vieno jaunųjų bitininkų būrelio atstovai: Simonas Liuberskis (14 m.), Valdemar Verbicki (13 m.) ir Andžej Melnik (15 m.). Komandą lydėjo bitininkė Roma Mačienė.
 

I vietą užėmė Austrijos komanda, kuri surinko 65,83 balus iš 77 galimų, II vietą - Italijos komanda (65,17 balus) ir III - praeitų metų nugalėtojai Čekų jaunieji bitininkai. Individualiai taip pat buvo apdovanoti trys jaunieji bitininkai: I vietą laimėjo Austrijos komandos narys Manfred Gschenter, kuris surinko 72 balus, II vieta - italas Florian Scheigkofler (70,5 balo) ir III vieta - Čekijos atstovė Veronika Šebkova (69,5 balo). Lietuvos komanda surinko 52,17 balus ir nuo nugalėtojų atsiliko 13,66 balų. Individualioje grupėje geriausiai pasirodė Valdemaras Verbickis, kuris surinko 55,5 balus.
Nežiūrint surinktų balų, svarbiausiu laimėjimu reikia pripažinti jaunųjų bitininkų dalyvavimą tokiame renginyje. Jame jie galėjo pademonstruoti ne tik savo žinias bitininkystėje, bet ir dalyvauti įvairiose sportinėse rungtyse, pristatyti savo šalį, susipažinti su jaunaisiais bitininkais iš kitų šalių, įgyti naujų draugų, o taip pat pagilinti užsienio kalbų žinias.

Iškilmingo uždarymo metu dalyvavo Austrijos parlamento atstovai, Austrijos Bitininkų Asociacijos Prezidentas Ing. Josef Ulz, Žemutinės Austrijos Bitininkų Asociacijos vadovas bei Austrijos bičių karalienė.
Renginį Organizavo Austrijos bitininkai Albert Schittenhelm su žmona Sisi. Jiems padėjo Warth žemės ūkio mokyklos bitininkų skyriaus dėstytojai-bitininkai, bei praeitų metų varžybų iniciatoriai Čekų Jiří Píza ir kiti.

Kur vyks tokios varžybos 2012 metais kol kas neaišku. Tačiau aišku, kad turime joms atsakingai rengtis ir suformuoti tinkamą komandą.
 

Roma Mačienė