Tarptautinės jaunųjų bitininkų varžybos Anglijoje

 IMYB -2017 varžybos vyko Anglijoje (Marlbore) liepos 6-9 dienomis. Lietuvą atstovavo Gabija Paulauskaitė (Šiaulių bitininkų draugija), Agnė Strelčiūnaitė (Pasvalio bitininkų draugija), Gabrielius Matonis (Vilkaviškio bitininkų draugija). Lydėjo bitininkė Roma Mačienė. Varžybose dalyvavo 89 jaunieji bitininkai iš 30 pasaulio šalių. Jie buvo suskirstyti į dešimt tarptautinių komandų.
Varžomasi buvo įvairiose rungtyse. Teorinių žinių patikrinimas apie bičių biologiją ir jų elgesį, praktinės užduotys (lervų perkėlimas iš korio akelių motinų auginimui, bitininkavimo technikos, medingų augalų atpažinimas, medaus atpažinimas degustavimo būdu, inventoriaus žinių patikrinimas, bičių lizdo suformavimas). Buvo vertinami ne tik varžybų  rezultatai, bet ir gebėjimas bendrauti ir dirbti komandoje, bei komunikuoti su rengėjais. Vyko šalių komandų prisistatymo vakarai, kurio metu jaunieji bitininkai geriau susipažino vieni su kitais, apsikeitė suvenyrais, paragavo skirtingų šalių saldumynų, medaus. Po varžybų, vakarais vyko kultūrinė programa (lankymas įvairių įžymių vietovių, esančių netoli varžybų vietos). Varžybų atidarymą savo dalyvavimu pagerbė pasaulinės bitininkų organizacijos " Apimondijos" prezidentas Mr. Philip McCabe.
Visi varžybų dalyviai ir lydintys suaugę asmenys, gavo dalyvio diplomą ir medalį. Varžybų metu buvo išleistas specialus varžyboms skirtas leidinys "IMYB ". Į Lietuvą grįžome liepos 11 dieną. Per iškilmingą XLI Lietuvos bitininkų šventės atidarymą Lietuvos bitininkų sąjungos prezidentas prof. habil. dr. Algirdas Skirkevičius jauniesiems bitininkams Gabijai Paulauskaitei (Šiaulių bitininkų draugija), Agnei Strelčiūnaitei (Pasvalio bitininkų draugija), Gabrieliui Matoniui (Vilkaviškio bitininkų draugija) įteikė LBS padėkos raštus.