Mokymai Trakų rajono bitininkams

                                                                                                Grįžti į Konferencijos, pasitarimai

Siekiant sustiprinti bičių ir bitynų sveikatingumą ir jų valstybinę veterinarinę kontrolę Trakų rajone Trakų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Viršininko-valstybinės veterinarijos inspektoriaus Algirdo Bertašiaus 2013 m. kovo 14 d. įsakymu Nr. 64Vl-12 Trakų valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje 2013 m. kovo 22 d. buvo surengti mokymai rajono bitininkams „Bičių užkrečiamosios ligos, jų diagnozavimas, gydymas, profilaktika ir valstybės parama bitininkystės sektoriui“.

Mokymų programa.

 • 12.00 –13.00 val. Dalyvių registracija.
 • 13.00 – 13.15 val. Mokymų atidarymas. Pranešėjas Trakų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas valstybinis veterinarijos-inspektorius Algirdas Bertašius.
 • 13.15 – 13.45 val. Bičių sveikatingumas Pasaulio, Europos valstybėse ir Lietuvoje. Pranešėjas Lietuvos mokslų akademijos Biologijos, medicinos ir geomokslų skyriaus Biologijos sekcijos pirmininkas, Lietuvos bitininkų sąjungos prezidentas prof. habil. dr. Algirdas Skirkevičius,
 • 13.45-14.15 val. Bitynų valstybinė veterinarinė kontrolė, bičių sveikatingumo rodikliai ir atlikti bakteriologiniai, cheminiai tyrimai Trakų savivaldybės bitynuose per 2011-2012 m. Planuojami tyrimai 2013-2014m. Pranešėjas Trakų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos valstybinis veterinarijos gydytojas-inspektorius Vaidas Jonušaitis.
 • 14.15-15.00 val. Bičių užkrečiamos ligos jų simptomai ir pasekmės. Pranešėjas Trakų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos valstybinis veterinarijos gydytojas-inspektorius Vaidas Jonušaitis.
 • 15.00 – 15.30 val. Bičių gydymo ir profilaktikos priemonės prieš užkrečiamąsias bičių ligas. Pranešėjai Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyriausiasis veterinarijos gydytojas-inspektorius Antanas Paliutis.
 • 15.30 – 16.00 val. Mažojo bičių vabalo biologija, daroma žala, profilaktikos priemonės. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, lektorius, dr. Justinas Kretavičius.
 • 16.00 – 16.15 val. Valstybės parama bitininkystės sektoriui ir ją reglamentuojantys teisės aktai. Pranešėjai Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyriausiasis veterinarijos gydytojas-inspektorius Antanas Paliutis.
 • 16.15 – 16.30 val. Mokymų aptarimas, bitininkų pasisakymai, klausimai, diskusijos.
   

  Tą pačią dieną Lietuvos bitininkų sąjungos prezidentas prof. habil. dr. Algirdas Skirkevičius  ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyriausiasis veterinarijos gydytojas-inspektorius Antanas Paliutis lankėsi Trakų neįgaliųjų užimtumo centre, kur susipažino su šios įstaigos bityno darbu, organizavimu ir mokymais. Svečiams buvo parodyta visa bityno gamybinė bazė, pristatyti darbuotojai, kurie ne tik rūpinasi bitynu, bet ir organizuoja bitininkų mokymus.