Konferencija bitininkams Druskininkuose

                                                                                                 Grįžti į Konferencijos, pasitarimai
 

2013 metų vasario 21 d. Druskininkuose Turizmo ir verslo informavimo centre vyko konferencija-mokymai bitininkams. Konferenciją organizavo Druskininkų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba kartu su Lietuvos bitininkų sąjunga. Joje dalyvavo veterinarijos gydytojai ir bitininkai užsiimantys bičių auginimu Druskininkų savivaldybės teritorijoje ir aplinkiniuose rajonuose.

Konferencijos tikslas – pagilinti kultūringo bitininkavimo žinias, priminti apie sanitarinius higienos reikalavimus, supažindinti bitininkus su naujausiais gydymo metodais kovojant su užkrečiamomis bičių ligomis. Konferencijoje buvo stengiamasi atgaivinti senas ir formuoti naujas bitininkų bendravimo tradicijas, skatinama bendrauti su užsienio šalių bitininkystės mokslo ir verslo įstaigomis, bitininkais ir jų organizacijomis, ruošti pasiūlymus bitininkystei plėtoti, skleisti naujausius mokslo pasiekimus ir patirtį.

Konferencijoje pranešimą apie bitininkystės situaciją Lietuvoje, Europos Sąjungos ir kitose pasaulio valstybėse, apie intensyvioje žemdirbystėje naudojamų pesticidų daromą žalą bitėms skaitė Lietuvos bitininkų sąjungos prezidentas, prof. habil. dr. Algirdas Skirkevičiaus. Žemės ūkio ministerijos Žemės ir maisto ūkio departamento Gyvulininkystės ir veterinarijos skyriaus vyriausioji specialistė Giedrė Tamkuvienė supažindino su valstybės teikiama parama bitininkystės sektoriui. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyriausieji veterinarijos gydytojai Antanas Paliutis ir Sigitas Siriukaitis papasakojo apie Lietuvos ir Europos Sąjungos teikiamą finansinę paramą kovojant su užkrečiamosiomis bičių ligomis. Pranešimą apie su 2012 m. atliktų bičių ligų laboratorinių tyrimų rezultatus ir bitynų veterinarinės kontrolės metodus skaitė Druskininkų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausiasis veterinarijos gydytojas Jonas Stravinskas. Sėkminga bitininkavimo patirtimi pasidalino Druskininkų savivaldybės Stračiūnų kaimo bitininkas Algis Milius. Su naujausiais bitininkystėje naudojamais gydymo metodais ir medikamentais konferencijos dalyvius supažindino UAB ,,Bičių korys“ direktoriaus pavaduotojas komercijai, veterinarijos gydytojas Rimas Šerkšnas.

Taip pat  http://vmvt.lt/lt/naujienos/2974/