Rugpjūčio 3 d., šeštadienį, nuostabaus grožio Raudonės pilies prieigose, Jurbarko rajone, pradūzgė jau 46-oji Lietuvos bitininkų šventė. Į šventę susirinko gausus būrys bičiulių ir garbių svečių.

Pagerbti ir Žemės ūkio ministerijos padėkos raštais apdovanoti nusipelnę mūsų šalies bitininkai: Sigitas Uselis – už aktyvią visuomeninę veiklą šalies bitininkų labui, nuoširdų rūpinimąsi bičių sveikata ir dalijimąsi patirtimi su bičiuliais, ilgametį darbą Lietuvos bitininkų sąjungoje, Gamtos tyrimų centro mokslininkė dr. Laima Blažytė-Čereškienė – už ilgametį ir pasiaukojamą darbą bitininkystės mokslo srityje, atstovavimą mūsų šaliai pasauliniu mastu, Algirdas Žiūkas – už sėkmingą ir nuoširdų darbą sprendžiant didžiausią šiuo metu šalies bitininkystės problemą medaus realizaciją tarptautinėse rinkose, Vaidas Arbutavičius – už puikius gamybinius pasiekimus bitininkystėje ir aktyvų bei pasiaukojamą visuomeninį darbą visų šalies bitininkų labui, Laimonas Galvonas – už sėkmingą Lietuvos bitininkų šventės organizavimą 2023 m., šalies bitininkystės atstovavimą tarptautiniu mastu, ekologinės bitininkystės vystymą ir propagavimą, Jurbarko bitininkų draugijos „Nektaras“ pirmininkė Nijolė Radavičienė ir jos pavaduotojas Dainotas Šimkus už sėkmingą šiųmetės šventės organizavimą.

Lietuvos bitininkų sąjungos padėkomis pagerbti ilgamečiai bitininkų draugijų vadovai Dalytė Norkienė, buvusi Telšių bitininkų draugijos pirmininkė, ir Gediminas Povilaitis, Marijampolės bitininkų draugijos pirmininkas, aktyvūs bitininkai Zitas Jonas Stankevičius, šiemet minintis garbingą 90 metų jubiliejų, ir Juozas Amšiejus, kasmet prie Lietuvos bitininkų šventės organizavimo nuoširdžiai prisidedantys Varėnos rajono bitininkų draugijos „Dzūkija“ pirmininkas Dainius Rauckis, UAB „Bičių korys“ vadovas Jonas Juodvalkis, UAB ,,Kopainė“ vadovas Alfonsas Tribandis, nepailstamai bitininkystės žinių sklaida besirūpinantis žurnalistas Valentinas Juraitis.

Šventėje tradiciškai vyko bitininkų varžytuvės, konkursai. Dalijamės jų rezultatais ir sveikiname nugalėtojus.

Motinų gaudymo konkurse pirmą vietą užėmė Edvardas Venskus iš Mažeikių, antrąją – Remigijus Šemeklis iš Šiaulių, trečiąją – Vytautas Grigutis iš Joniškio. Meistriškumo varžybose pirmą vietą užėmė Pakruojo, antrąją – Joniškio, trečiąją – Klaipėdos bitininkai. Paguodos prizas atiteko Kretingos bitininkams.

Jaunųjų bitininkų asociacijos „Gintarinis spiečius“ organizuojamose varžybose prizines vietas užėmė Meda Abrutytė, Elena Abrutytė ir Giedrė Armoškaitė. Rungtis sudarė teorinis testas, bitininkystės inventoriaus pažinimas, medingų augalų įvardinimas ir bičių šeimos lizdo dėliojimas. 

Skaniausiu išrinktas Andrejaus Totorenko iš Vilniaus bitininkų susivienijimo medus, jis surinko 38 balus. Konkursui buvo pateikti 35 medaus mėginiai.

Šventės metu norintieji galėjo pasisemti žinių mokslinėje-praktinėje konferencijoje: medaus someljė Rasa Nabažaitė pateikė naujų, netikėtų faktų apie medų, naudingomis žiniomis apie bičių pikį pasidalijo Sigitas Vasiliauskas, apiterapeutų naujienas pristatė Povilas Rimkus, savo darbo specifika dalijosi žolininkai Giedrė ir Linas Bružai, dr. Algirdas Amšiejus pateikė patarimų, kaip bičių šeimoje rasti motinėlę.

Antrąją dieną vykusio visuotinio susirinkimo metu nuspręsta kitais metais Lietuvos bitininkų šventę rengti Vilkaviškio rajone.