2023 m. gegužės 10 d.

Mielos bičiulės ir bičiuliai,

pirmiausia noriu padėkoti Trakų, Vilkaviškio bitininkų draugijoms, bičiuliams, kurie iškėlė mano kandidatūrą į šį postą. Priimu tai kaip didelį pasitikėjimą, įpareigojimą ir atsakomybę.

Nors su daugeliu esu susitikęs ir bendravęs įvairiuose LBS renginiuose, bet keletas žodžių apie save. Esu ketvirtos dokumentaliai fiksuotos kartos bitininkas, daugiau kaip šimtas metų šeimos bitininkystės tradicijos puoselėjamos ir diegiamos naujovės Vilkaviškio rajone, Didžiųjų Būdežerių kaime. Daugelį metų buvęs tik pagalbininku seneliui ir tėčiui, nuo 2009 m. asmeniškai prižiūriu 20 šeimų bityną. Aktyviai dalyvauju Vilkaviškio bitininkų draugijos veikloje. Nuo 2018 m. Lietuvos apiterapeutų asociacijos narys. Nuo 2019 m. Europos parlamente pirmininkauju Apikultūros parlamentarų grupei, organizuojame renginius, diskusijas ir daug prisidėjome, jog pajudėtų ES teisės aktų saugančių bites bei gerinančių, tikslinančių medaus ženklinimą, priėmimas. Nuo 2019m. darbuojuosi LBS valdyboje. Esu medicinos mokslų daktaras, docentas.
Dar nuo Sąjūdžio laikų esu sukaupęs didžiulę visuomeninio politinio darbo patirtį.
Klausimas, kuris dažnai užduodamas mano oponentų, o ir remiančių mano kandidatūrą, kaip suspėsi, suderinsi su darbu EP?
Paprastai atsakau, jog yra du būdai. Vienas anksčiau atsikelti, kitas vėliau atsigulti. O rimtai, darbas EP reikalauja laiko, bet ir sudaro galimybę geriau susiplanuoti savo veiklą ir leidžia, skirtingai nuo Lietuvos seimo, tokia veikla užsiimti. Be to kaip pavyzdys ryškiausi Lietuvos bitininkų sąjungos prezidentai Jonas Balžekas ir Algirdas Skirkevičius buvo labai užsiėmę bičiuliai, bet LBS veikloje paliko įsimintiną ir sektiną brydę. Tokią tarnystę bičiuliams ir bitėms pasiryžęs prisiimti ir aš.
Ką norėčiau ir galėčiau nuveikti?
Pirmiausia norėčiau ir galėčiau pratęsti gerąsias LBS tradicijas ir sustiprinti bičiulių bitininkų interesų atstovavimą ir apgynimą Lietuvos Respublikos valdžios institucijose.
Antra, esame iš esmės draugijų asociacija, todėl didesnį dėmesį skirčiau bitininkų draugijų stiprinimui, didesniam narių pritraukimui ir biurokratijos jų veikloje sumažinimui.
Trečia, Lietuvos bičių produktų populiarinimas, kartu apjungiant pastangas su Lietuvos apiterapeutų asociacija.

Kad, kas nors neliktų už borto(gal galėtume sakyti, už avilio) turiu paminėti Lietuvos bitininko šventę, tikiuosi, jog pavyks dar šiemet ją (dieną) Seime įtraukti į atmintinų dienų įstatymą, jaunųjų bitininkų veiklos palaikymą, bitininkystės mokslo skatinimą, Lietuvos tamsiosios bitės išsaugojimą, glaudesnį tarptautinį bendradarbiavimą, skaitmenizacijos diegimą ir kitką kas įrašyta mūsų sąjungos įstatuose.

Na ir klausimas užvertimui, tiek prisižadėjęs, kaip tai padarysi, kas tavo komanda?
Atsakau, jei daugumai tiks mano kandidatūra ir siūlomos mintys, dirbsime kartu ne kaip viena komanda, o kaip mums visiems gerai pažįstama bičių šeima, turėdami savo funkcijas ir pasitikėjimą, atvirą diskusiją ir pasitikrinimą. Neskirstant į senus ir jaunus, atvirai deklaruojant savo interesus, bet ne tyliai pasinaudojant bičiulių suteiktu pasitikėjimu. Būsime skaidresni ir bičiuliškesni.
Kad nebūtų jūsų ir mūsų, aš neatsivesiu savo komandos, aš noriu lyderiauti jūsų deleguotų bičiulių valdybai. Tad prieš atvykdami į konferenciją dar pasitarkite, kas geriausiai jūsų kraštą galėtų joje atstovauti ir konferencijoje viską galutinai susistyguosim, kad nevyrautų komerciniai ar kiti siauri interesai, kad vėl nereiktų prieš laiką rinktis perrinkimui.
Parodykime, jog bičiulystė veža!

Bičiuliškai,
Juozas Olekas