šventės aprašymas

2017 m. rugpjūčio 5-6 d. Panevėžio rajone, Karsakiškio seniūnijoje, Linkės kaime, moksleivių stovykloje „Vaikystės šilelis“ įvyko XLI Lietuvos bitininkų šventė. Šiame puikiame, erdviame gamtos kampelyje svečius pasitiko šūkis „Sveiki atvykę į Gabrielės Petkevičaitės Bitės kraštą“. Čia pakako vietos visiems šventės dalyviams. Patogiai šalia transporto išsidėstė palapinės, susiformavo prekybininkų paviljonų alėja, pasipuošė lauko estrada, konkursų ir parodų vietos ir t.t. Jau nuo penktadienio pradėjo kurtis prekybininkai, formuotis stendai su įvairiomis prekėmis bitininkams. Ilgainiui stovykla tapo neatpažįstama.


Šventę organizavo Lietuvos bitininkų sąjunga (LBS) ir Panevėžio bitininkų draugija.


Organizacinis komitetas: Panevėžio bitininkų draugijos pirmininkas Alfonsas Rutkauskas organizacinio komiteto pirmininkas, LBS viceprezidentas, Vilniaus bitininkų susivienijimo pirmininkas Kazys Spetyla -vicepirmininkas, nariai: LBS viceprezidentas doc. dr. Algirdas Amšiejus, LBS valdybos narys, UAB „Bičių korys“ direktorius Jonas Juodvalkis, LBS valdybos narė Mažeikių bitininkų draugijos pirmininkė Birutė Budreckienė, UAB Wilara direktorius Gediminas Olsevičius, Plungės bitininkų draugijos pirmininkas Donatas Abrutis, UAB „Bičių Austėja“ direktorius Sigitas Uselis, Tauragės bitininkų draugijos valdybos narys Romualdas Zdaniauskis, Panevėžio bitininkų draugijos nariai: Vaidas Arbutavičius, Justas Kavaliauskas, Aleksandras Kavaliauskas, Rolandas Meškauskas, Romas Kupčinskas, Jonas Starkevičius, Vaidas Ragauskas, Trybė Vladas, Albertas Janionis, Gintaras Balžekas, Ona Balžekienė, Dainius Neniškis, Sigita Zlatkienė.


Organizuojant ir pravedant XLI Lietuvos bitininkų šventę visokeriopą pagalbą teikė Panevėžio rajono savivaldybė, jos meras Povilas Žagunis.

Į šventę sugužėjo šventiškai pasipuošę  bitininkai iš visos šalies ne tik po vieną, bet ir su šeimomis. Taip pat prisirinko ir daug smalsuolių. Šventėje buvo apie 2 000 dalyvių. Oficialiai prisistatė 35 rajonų bitininkų draugijų bitininkai. Šventėje dalyvavo ir kaimyninių valstybių bitininkų atstovai.
Dauguma šventės dalyvių atvyko šeštadienio rytą, įsigijo šventės emblemas, įsikūrė. Atvykstančius sutiks Miežiškių kultūros centro kapela „Rudenėlis“ (Vadovė Gražina Krikščiūnienė).
Prasidėjo bičių produktų ir bitininkystės inventoriaus mugė. Prekių asortimentas buvo didelis: įvairių konstrukcijų aviliai, medsukiai, indai medui, veido tinkleliai, ir t. t. Ypač didelę prekių įvairovę pristatė UAB „Bičių korys“ ir UAB „Wilara“.


10 val. prasidėjo Šv. Mišios stovyklos anfiteatriniame pastate už mirusius, bei šventėje esančius bitininkus. Buvo pašventintas bičių medus.
11 val. prasidėjo iškilmingas bitininkų draugijų su vėliavomis ir kita atributika prisistatymas scenoje (2- 3 min., o kartais ir ilgiau). Draugijos pasirodė puikiai. Jos savo veiklą per paskutinius metus pristatė muzika, daina, kupletais, eilėraščiais ir t. t. atskleidė savo gebėjimus ir kūrybinį potencialą. Šiuo nuostabiu reginiu visi buvo patenkinti. Prisistatymą organizavo ir jam sumaniai vadovavo šventės organizacinio komiteto narys Sigitas Uselis. XLI Lietuvos bitininkų šventėje draugijų prisistatyme dalyvavo: Akmenės rajono bitininkų draugija, Biržų bitininkų draugija, Jonavos rajono bitininkų draugija, Joniškio bitininkų draugija, Jurbarko bitininkų draugija “Nektaras”, Kaišiadorių rajono bitininkų draugija, Kauno bitininkų draugija, Kelmės rajono bitininkų draugija, Klaipėdos krašto bitininkų bendruomenė "Midutis", Kretingos bitininkų draugija, Kupiškio bitininkų draugija, Lazdijų rajono bitininkų draugija, Marijampolės bitininkų draugija, Mažeikių bitininkų draugija, Molėtų rajono bitininkų draugija, Pakruojo rajono bitininkų draugija „Dobilas“, Panevėžio bitininkų draugija, Pasvalio bitininkų draugija „Bičiulis“, Plungės rajono bitininkų draugija “Spiečius”, Radviliškio rajono bitininkų draugija, Raseinių bitininkų draugija “Bičiulis“, Rokiškio bitininkų draugija, Skuodo bitininkų draugija „Meduvė“, Šakių rajono bitininkų draugija, Šiaulių bitininkų draugija “Spiečius”, Šilalės bitininkų draugija “Vaškas”, Tauragės bitininkų draugija “Medus”, Telšių rajono bitininkų draugija, Trakų bitininkų draugija, Ukmergės bitininkų draugija, Utenos bitininkų draugija, Varėnos rajono bitininkų draugija “Dzūkija”, Vilniaus bitininkų susivienijimas, Vilkaviškio bitininkų draugija, Zarasų bitininkų draugija. Viso 35 bitininkų draugijos. Kiekvienam draugijos prisistatymo scenoje vadovui buvo įteiktas simbolinis ženklas – raudona kepuraitė su užrašu „Draugijos vadas, Lietuvos bitininkų 41-oji šventė“. Šio simbolinio ženklo paskirtis buvo padaryti pastebimais šventėje asmenis, kurie vadovavo pristatant draugijas.
12 val. prasidėjo XLI Lietuvos bitininkų šventės oficialus atidarymas. LBS prezidentas, Lietuvos mokslų akademijos akademikas prof. habil. dr. Algirdas Skirkevičius pasveikino šventės dalyvius, svečius ir visus susirinkusius su švente ir paskelbė jos atidarymą. Trumpoje sveikinimo kalboje jis atkreipė dėmesį į keletą dalykų. Pirmiausia jau 54 metai kai Lietuvos bitininkai, nežiūrint į oro sąlygas ar kokius nors sunkumus bitininkystėje kartą metuose susirenka pabendrauti, padiskutuoti, pasikeisti patirtimi, ir kultūringai praleisti laiką. Antra, Lietuvos bitininkus ir jų metinę šventę savo dalyvavimu pagerbė garbingi svečiai: Lietuvos respublikos Seimo Kaimo reikalų komiteto narys Petras Čimbaras, žemės ūkio viceministras Saulius Savickis, Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis. Šias šventes pamėgo ir kaimyninių valstybių bitininkai: Anglijos, Baltarusijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos (Punsko bitininkų draugija), Rusijos, Švedijos. Trečia, esame Gabrielės Petkevičaitės krašte. Ji buvo ne tik Lietuvos rašytoja pasirašanti Bitės slapyvardžiu, bet ir bitininkė, 1885 m. Deltuvoje, Tiškevičiaus dvare, lankė bitininkystės kursus, bitininkavo ir parašė netgi knygelę apie bites. Ketvirta, jau atėjo laikas bitininkams priešintis Valstybinei Lietuvių kalbos komisijai ir visokiems biurokratams, kurie Lietuvoje pradėjo griauti lengvinančią bitininko darbą, esminę bitininkystėje per daugelį metų įvairiose valstybėse formuotą kenkėjų ir ligų pavadinimų, susietų su kenkimo objektu, sudarymo nuostatą. Pritariant pirmajam tokio pasipriešinimo žingsniui būtina palaikyti Žemės ūkio ministerijos, Gamtos tyrimo centro (Valstybinio mokslinių tyrimų instituto), Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos ir LBS valdybos paremtus svariais ir pagrįstais argumentais siūlymus, kad Lietuvoje nebūtų susijusių su bitininkyste oficialių dokumentų, teisės aktų, kurie dezinformuotų visuomenę, klaidintų bitininkus ir konfliktuotų su bitininkystės praktika. Palaikymą bus galima išreikši pasirašant specialų dokumentą (rezoliuciją) šventė metu. Apskritai šiais metais bitininkams Lietuvoje prisiėjo spręsti daug problemų. Vienos jų atsirado dėl gamtos išdaigų, kitos dėl biurokratų savivalės ar kitokių priežasčių. Šiandien yra puiki galimybė jas aptarti, padiskutuoti, pabendrauti, pasikeisti mintimis, įsigyti įvairių bitininkavimui priemonių ir parungtyniauti įvairiose varžybose.

Paskelbus šventės atidarymą, grojant iškilmingai muzikai Panevėžio bitininkų draugijos nariai Algimantas Antanaitis ir Zita Antanaitienė pakėlė Lietuvos bitininkų sąjungos vėliavą.

Kviečiamas XL Lietuvos bitininkų šventės organizacinio komiteto pirmininkas Šilalės bitininkų draugijos „Vaškas“ pirmininkas Kęstutis Ačas šventės šeimininko ženklą perduoti XLI Lietuvos bitininkų šventės organizacinio komiteto pirmininkui, Panevėžio bitininkų draugijos pirmininkui Alfonsui Rutkauskui. Iškilmingoje šventės regalijų perdavimo ceremonijoje dalyvavo ir sveikinimo žodį pasakė Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis. Ceremoniją praturtino spalvingas Panevėžio rajono Tiltapolių bendruomenės ansamblio „Širšės“ šokėjų pasirodymas.

Šventės dalyvius sveikino Kaimo reikalų komiteto narys Petras Čimbaras ir komiteto pirmininko Andriejaus Stančiko pasirašytus padėkos raštus įteikė Panevėžio bitininkų draugijos pirmininkui Alfonsui Rutkauskui ir UAB „Bičių korys“ direktoriui, LBS valdybos nariui Jonui Juodvalkiui. Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministro Broniaus Markausko sveikinimus šventės dalyviams perskaitė viceministras Saulius Savickis.

Per Lietuvos bitininkų šventės atidarymą buvo pagerbti jaunieji bitininkai, kurie atstovavo Lietuvą tarptautinėse varžybose Anglijoje: Gabija Paulauskaitė iš Šiaulių bitininkų draugijos, Agnė Strelčiūnaitė iš Pasvalio bitininkų draugijos, Gabrielius Matonis iš Vilkaviškio bitininkų draugijos ir jų vadovė bitininkė Roma Mačienė. LBS prezidentas prof. habil. dr. Algirdas Skirkevičius jiems įteikė LBS padėkos raštus ir asmenines dovanas.

Pagal programą svarbiausiu oficialaus XLI Lietuvos bitininkų šventės atidarymo akcentu buvo LBS surengto, jau tapusio tradiciniu, edukacinio konkurso „Pažangiausias bitynas Lietuvoje einamais metais“ nugalėtojų paskelbimas ir apdovanojimas. Tai respublikinis konkursas, kuriam pirmiausia bitininkų draugijos atrenka kandidatus. Po to LBS speciali bitininkystės specialistų komisija iš jų sudaro sąrašą finalininkų, kuriuos tikrina vietose. Bitininkui laimėti šiame konkurse prizinę vietą didelė garbė, nes yra oficialus specialistų jo darbo įvertinimas ir pripažinimas. Konkurso komisija nutarė pirmos, antros ir trečios vietos laimėtojams įteikti vardines taures  su specialiais diplomais, kitiems finalininkams įteikti LBS konkurso „Pažangiausias bitynas Lietuvoje 2017“ finalininkų diplomus. Finalininkų diplomai įteikti: Kretingos bitininkų draugijos nariui Juozui Kukliui ir Pasvalio bitininkų draugijos pirmininkui Gediminui Baužai.
Konkurso „Pažangiausias bitynas Lietuvoje 2017“ komisijos pirmininkas, LBS prezidentas prof. Algirdas Skirkevičius paskelbė, kad:
I vieta skiriama Ignalinos bitininkų draugijos narių Aleksandro Pupkevičiaus, jo žmonos Marytės Pupkevičienės ir Tado Pupkevičiaus bitynui,
II vieta skiriama Panevėžio bitininkų draugijos narių Algimanto Antanaičio ir jo žmonos Zitos Antanaitienės bitynui,
III vieta skiriama Vilniaus bitininkų susivienijimo nario Imanto Masiulio bitynui.
Konkurso „Pažangiausias bitynas Lietuvoje 2017“ pirmos, antros ir trečios vietos laimėtojams Žemės ūkio ministro Broniau Markausko pasirašytas padėkas ir asmenines dovanėles įteikė viceministras Saulius Savickis, o LBS įsteigtas vardines taures su diplomais įteikė LBS prezidentas.
Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis mero prizą įteikė Konkurso „Pažangiausias bitynas Lietuvoje 2017“ II vietos laimėtojams Panevėžio bitininkų draugijos nariams Algimantui Antanaičiui ir jo žmonai Zitai Antanaitienei.

Baigiant oficialų bitininkų šventės atidarymą LBS prezidentas prof. habil. dr. Algirdas Skirkevičius padėkos raštus įteikė Panevėžio rajono savivaldybės merui Povilui Žaguniui, Panevėžio rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vyriausiajai specialistei Zitai Bakanienei, Marijampolės savivaldybės Padovinio žemės ūkio bendrovės vadovui Gintautui Gumauskui, Mažeikių bitininkų draugijos narei Neringai Vydeikienei.

Po oficialaus šventės atidarymo prasidėjo daug smalsuolių sutraukę įvairūs LBS organizuojami konkursai tema „Geriausi Lietuvos bitininkai ir jų bitininkavimo metodai", paskaitos ir meno saviveiklos kolektyvų pasirodymas. Paskaitą apie bičių pienelį skaitė doc. dr. Algirdas Amšiejus, o praktinius patarimus gydant varoatozę teikė Sigitas Uselis. Paskaitos buvo įdomios ir pritraukė daug klausytojų.
Parodai-degustacijai „Buvo gera gaspadinė“ vadovavo Birutė Budreckienė, konkursui „Savos gamybos bitininkavimo inventorius” - Jonas Juodvalkis, konkursui „Bitutė ratuota“ - Laima Kanienė, konkursui „Pagauk bičių motiną nukleuse, pažymėk ir įleisk į narvelį su bitėmis“ - Algirdas Amšiejus, bitininkų meistriškumo varžyboms - Gediminas Olsevičius, konkursui „Geriausia Lietuvos bitininkų draugija šiandien“ – Sigitas Uselis, bitininkų jėgos išbandymo varžyboms - Romualdas Zdaniauskis, Modifikuotų erkių atsikratymo - nektaro nešimo rungčiai - Donatas Abrutis. Konkursuose buvo gausu dalyvių, todėl jų komisijoms reikėjo nemažai paplušėti kol buvo išaiškinti nugalėtojai.


20 val. anfiteatriniame pastate buvo demonstruojamas filmas „Kaip bitininkauja Aukštaitijos bitininkai“. Organizavo Jonas Starkevičius.
Šventėje dalyvavo Panevėžio rajono Miežiškių kultūros centro kapela „Ratasai“ (vadovas Raimondas Grikšelis), Panevėžio rajono Ramygalos kultūros centro kapela “ Ramgala” (vadovas Virgilijus Kazlauskas), Panevėžio rajono Miežiškių kultūros centro populiarios muzikos grupė „Pilnatis“ (vadovė Lina Kairytė), Ansamblis „Išjunk šviesą“, DJ. Šokiai. Meno kolektyvams įteikti LBS padėkos raštai. 23.00 val. visus džiugino šventinis fejerverkas bei tradicinis.
Nuo 8 iki 21 val. veikė bitininkystės inventoriaus paroda – pardavimas.

Antroji šventės diena prasidėjo 8 val. pusryčiais savo draugijų stovyklavietėse ir grikių koše su arbata, kuria vaišino Panevėžio rajono savivaldybė.
9 val. įvyko LBS valdybos išplėstinis posėdis. Dalyvavo valdybos nariai ir bitininkų draugijų pirmininkai. Posėdžiui pirmininkavo prof. habil. dr. Algirdas Skirkevičius (LBS prezidentas), sekretoriavo – Kazys Spetyla (LBS viceprezidentas). Svarstyta: 1. 2018 m. Lietuvos bitininkų šventės vieta, 2. Parama Lietuvos bitininkystės sektoriui 2017 metais, 3. Bičių šeimų skaičiaus deklaravimo problemos, 4. sertifikavimo įstaigos reikalavimai IKP patikrai, 5. 2017 m. bitininkų bendrų mokymų rezultatai regionuose ir planai kitiems metams. 6. Gedimino technikos universiteto darbuotojų pasiūlymus dėl bitynų automatizavimo priemonių, 7. Pasikeitimai gauti cukrų papildomam bičių šeimų maitinimui (Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2008 m. birželio 26 d. įsakymas Nr. 3D-357), 8. Einamieji reikalai. 
Svarstomais klausimais priimti atitinkami nutarimai. Malonu informuoti, kad kita (XLII) Lietuvos bitininkų šventė nutarta surengti Joniškio rajone.

11 val. prasidėjo LBS organizuotų įvairių konkursų tema „Geriausi Lietuvos bitininkai ir jų bitininkavimo metodai“ nugalėtojų paskelbimo ir apdovanojimo baigiamoji ceremonija. Joje dalyvavo LBS prezidentas ir renginių organizatoriai: Jonas Juodvalkis, Sigitas Uselis, Birutė Budreckienė, Gediminas Olsevičius, Romualdas Zdaniauskis, Donatas Abrutis.
1. Paroda-degustacija „Buvo gera gaspadinė. Maistas iš bičių produktų ir jo pristatymas“. Vadovė XLI Lietuvos bitininkų šventės organizacinio komiteto narė Birutė Budreckienė. I vietą laimėjo Kretingos bitininkų draugija, II - Ukmergės bitininkų draugija, III - Šakių rajono bitininkų draugija. Nugalėtojams įteikti LBS diplomai ir asmeninės dovanėlės.
2. Konkursas Savos gamybos bitininkavimo inventorius. Atsakingas XLI Lietuvos bitininkų šventės organizacinio komiteto narys Jonas Juodvalkis. I vieta paskirta Broniui Jokubauskui už elektroninės svarstykles (Panevėžio bitininkų draugija), II - Jurijui Gamzinui už hidraulinį manipuliatorių bitininkystėje “Sveteka-Bitė” (idėjos autorius Virgis Mačys), (Šiaulių bitininkų draugija), III - Romualdui Bučiūnui už korių atakiavimo stakles (Panevėžio bitininkų draugija). Visiems įteikti LBS diplomai ir asmeninės dovanėlės.
3. Konkursas “Pagauk bičių motiną nukleuse, pažymėk ir įleisk į narvelį su bitėmis”, vadovavo XLI Lietuvos bitininkų šventės organizacinio komiteto narys doc. dr. Algirdas Amšiejus. I vietą laimėjo Regina Šimkienė iš Šiaulių bitininkų draugijos, II - Vytautas Grigutis iš Joniškio bitininkų draugijos, III - Emilijus Kacas iš Varėnos r. bitininkų draugijos. Visiems įteikti LBS diplomai ir asmeninė dovanėlė.
4. Bitininkų meistriškumo varžyboms vadovavo XLI Lietuvos bitininkų šventės organizacinio komiteto narys Gedi¬minas Olsevičius. I vietą laimėjo Ukmergės bitininkų draugija, II - Plungės bitininkų draugija "Spiečius", III - Kupiškio bitininkų draugija. Nugalėtojams įteikti LBS diplomai ir asmeninės dovanėlės.
5. Konkurse “Bitutė ratuota” piešė jaunieji bitininkai, vadovavo Laima Kanienė. I vietą laimėjo Neringa Mikaitė iš Akmenės bitininkų draugijos, II - Danielė Jacevičiūtė iš Klaipėdos krašto bitininkų bendruomenės "Midutis", III - Goda Jusytė iš Panevėžio bitininkų draugijos. Nugalėtojams įteikti LBS diplomai ir asmeninės dovanėlės.
6. Geriausia Lietuvos bitininkų draugija šiandien. Atsakingas XLI Lietuvos bitininkų šventės organizacinio komiteto narys Sigitas Uselis. I vieta paskirta Varėnos r. bitininkų draugijai “Dzūkija” (premija žurnalo „Lietuvos bitininkas“ 15 metinių prenumeratų), II - Panevėžio bitininkų draugijai (premija žurnalo „Lietuvos bitininkas“ 10 metinių prenumeratų), III - Šiaulių bitininkų draugijai “Spiečius” (premija žurnalo „Lietuvos bitininkas“ 7 metinės prenumeratos). LBS prezidentas įteikė I, II, III ir nugalėtojų LBS diplomus ir premijas.
7. Bitininkų jėgos išbandymo varžyboms, vadovavo XLI Lietuvos bitininkų šventės organizacinio komiteto narys Romualdas Zdaniauskis. I vietą laimėjo Šiaulių bitininkų draugija “Spiečius”, II - Varėnos r. bitininkų draugija “Dzūkija”, III - Kauno bitininkų draugija. LBS prezidentas įteikė I, II, III vietų nugalėtojų LBS diplomus ir prizus.
8. Modifikuotų erkių atsikratymo rungtis, Nektaro nešimas vadovas XLI Lietuvos bitininkų šventės organizacinio komiteto narys Donatas Abrutis. I vietą laimėjo bitininkės iš Rusijos (Anna Tarakanova ir Antonina Shakshina (Nižnij Novgorod), Daria Tarakanova (Smolensk)), II - Panevėžio bitininkų draugija (Birutė Jasiūnienė, Vladas Trybė, Daiva Trybotkienė), III - Bitininkai iš Estijos (Tanel, Martin, Mihkel). LBS prezidentas įteikė I, II, III vietų nugalėtojų LBS diplomus ir prizus.


Apie 12 val. prasidėjo iškilmingas šventės uždarymas. LBS prezidentas baigiamajame žodyje pažymėjo, kad XLI Lietuvos bitininkų šventė buvo puiki. Nuostabi aplinka. Geras oras. Šventės sėkmę lėmė geras organizacinio komiteto, ypač jo pirmininko Alfonso Rutkausko darbas, rėmėjų pagalba, Panevėžio bitininkų draugijos geranoriškumas, rajono savivaldybės ir mero, Povilo Žagunio dėmesys, visų gerų žmonių nuoširdumas.
LBS prezidentas atkreipė dėmesį, kad šimtai šventėje dalyvavusių Lietuvos bitininkų savo parašais patvirtino priešinimąsi Valstybinei Lietuvių kalbos komisijai, jos patarėjams bei biurokratams, kurie ignoruodami bitininkystės specialistų nuomonę ir pasiremdami su mokslu nieko bendra neturinčiais visokiais išsigalvojimais, Lietuvoje pradėjo griauti lengvinančią bitininko darbą esminę bitininkystėje per daugelį metų įvairiose valstybėse formuota kenkėjų ir ligų pavadinimų, susietų su kenkimo objektu, sudarymo nuostatą. Jis taip pat išreiškė padėką Lietuvos bitininkams, kurie pasirašė tokio priešinimosi dokumentą (rezoliuciją).
LBS prezidentas padėkojo pagrindiniams šventės rėmėjams LR Žemės ūkio ministerijai ir Panevėžio rajono savivaldybei. Rėmėjams: UAB „Wilara“, UAB „Bičių korys“, UAB „Kopainė“, UAB „Bičių Austėja“, UAB „Apiproduktai“, UAB „Skuomeda“, UAB „Bičių pasaulis“. UAB „Mylida“ ir kt.
Buvo išreikšta padėka XLI Lietuvos bitininkų šventės organizaciniam komitetui, jo pirmininkui Panevėžio bitininkų draugijos pirmininkas Alfonsui Rutkauskui, LBS viceprezidentui, Vilniaus bitininkų susivienijimo pirmininkui Kaziui Spetylai (vicepirmininkui), nariams: LBS viceprezidentui doc. dr. Algirdui Amšiejui, LBS valdybos nariui, UAB „Bičių korys“ direktoriui Jonui Juodvalkiui, LBS valdybos narei Mažeikių bitininkų draugijos pirmininkei Birutei Budreckienei, UAB Wilara direktoriui Gediminui Olsevičiui, Plungės bitininkų draugijos pirmininkui Donatui Abručiui, UAB „Bičių Austėja“ direktoriui Sigitui Useliui, Tauragės bitininkų draugijos valdybos nariui Romualdui Zdaniauskiui, Panevėžio bitininkų draugijos nariams: Vaidui Arbutavičiui, Justui Kavaliauskui, Aleksandrui Kavaliauskui, Rolandui Meškauskui, Romui Kupčinskui, Jonui Starkevičiui, Vaidui Ragauskui, Trybei Vladui, Albertui Janioniui, Gintarui Balžekui, Onai Balžekienei, Dainiui Neniškiui, Sigitai Zlatkienei ir dar daugeliui kitų, kurie čia liko nepaminėti, be kurių pastangų ir sunkaus bei kūrybingo darbo ši šventė būtų neįvykusi.
Įteikti padėkos raštai XLI Lietuvos bitininkų šventės organizacinio komiteto nariams ir Panevėžio bitininkų draugijos nariams: Vaidui Arbutavičiui, Justui Kavaliauskui, Aleksandrui Kavaliauskui, Jonui Starkevičiui, Vladui Trybei, Albertui Janioniui, Gintarui Balžekui, Onai Balžekienei, Dainiui Neniškiui, Sigitai Zlatkienei, Rolandui Meškauskui, Algimantui Pridotkui, Aldonui Poviloniui, Valerijui Juknevičiui, Algimantui Antanaičiui, Vilhelmai Nikštelienei. ir organizacinio komiteto pirmininkui Alfonsui Rutkauskui už puikų vadovavimą komitetui ir gerą šventės organizavimą.
Išreikšta padėką visoms bitininkų draugijoms LBS narėms ir bitininkams, kurie pagyvino bei praturtino šią šventę. Visiems svečiams, kurie savo dalyvavimu suteikė šventei didesnę reikšmę ir prasmę. Visiems meno kolektyvams, kurie linksmino ir palaikė gerą nuotaiką.
Paskutiniu XLI Lietuvos bitininkų šventės akordu buvo jos uždarymas. Jį paskelbė LBS prezidentas. Skambant muzikai ir gausiems plojimams LBS vėliava buvo nuleista. Iki pasimatymo per XLII bitininkų šventę Joniškio rajone.